Witamy! Miło nam przedstawić naszego Misia, który zwie się Teddy Eddie. Miś jest dość psotny i sypia w śmierdzącej skarpecie, a mimo to zachęca tysiące dzieci do tego, aby przychodziły do szkół językowych na lekcje angielskiego.

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

Oficjalna strona metody www.edubears.pl

NAJWIĘKSZE ZALETY KURSU

1. Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami!
Metoda Teddy Eddie powstała w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia. U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

2. Wyjątkowe zajęcia pełne humoru i niespodzianek!
Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Ponadto, zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest także bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

3. Zajęcia prowadzą specjalnie przeszkoleni lektorzy!
Zajęcia prowadzą specjalnie wyselekcjonowani lektorzy, posiadający predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochający małe dzieci. Oprócz tych naturalnych zdolności, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

4. Stały kontakt z rodzicami!
Bardzo ważnym aspektem Programu jest kontakt lektora z rodzicami którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, maile lub informacje w dzienniku elektronicznym KIVO na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu, regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy tzw. „dwuminutówki po lekcji”, pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).

5. Bogactwo treści i materiałów!
Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

6. Bogaty zestaw kursanta!
Teddy Eddie jest bogaty także pod względem liczby elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i bardzo trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, płytę CD z mnóstwem nagrań, kod dostępu do Placu Zabaw, czyli bogactwa gier i zabaw online, mini-książeczkę z sekretnymi słowami i multiROM deDOMO. A dla rodzica? Bardzo szczegółowy poradnik zawierający informację o przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu. Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.

FORMA KURSU

Kursy z wykorzystaniem metody Teddy Eddie odbywają się dwa razy w tygodniu po 35 minut (2-3 latki) lub 45 minut (4-7 latki).

Lektorzy prowadzący zajęcia uczestniczą w serii szkoleń dotyczących metodyki nauczania języka obcego, specyfiki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, oraz pracy z metodą.
Lekcje są regularnie hospitowane i omawiane z Opiekunem Programu.

Bardzo ważnym aspektem Programu jest KONTAKT LEKTORA Z RODZICAMI, którzy mogą liczyć na:

• lekcje otwarte
• maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu
• regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci udzielane po zajęciach
• pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr)

ZESTAW KURSANTA

Każdy uczeń otrzymuje bogaty zestaw materiałów do użycia na lekcjach i w domu. Przy kursach rocznych zestaw jest GRATIS. W jego skład wchodzi:

• Podręcznik z ćwiczeniami
• poradnik dla rodziców
• audio CD
• DVD
• „SECRET BOOKLET” – MINI-KSIĄŻECZKA Z OBRAZKAMI*
• TECZKA Z RĄCZKĄ oraz
• muliROM z materiałami metody deDOMO – specjalna dedykowana wersja dla programu Teddy Eddie

 • dotyczy ksiąg RED, YELLOW oraz BLUE
  ** dotyczy księgi GREEN dla najmłodszych

Wszyscy kursanci w cenie kursu otrzymują dostęp do platformy internetowej placzabaw.teddyeddie.pl

LEKCJE POKAZOWE

 

TEDDY EDDIE zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2-7 lat wraz z rodzicami na bezpłatne lekcje pokazowe – będzie wesoło, kolorowo i z humorem, no i oczywiście po angielsku!

Zapisy do grup Teddy Eddie trwają CAŁY ROK!

W trakcie roku szkolnego po prostu przyjdź zobaczyć lekcję. Twoje dziecko może wziąć udział w niej bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań.

Jak się spodoba i będzie miejsce w grupie, można zapisać dziecko na kurs. A spodoba się na pewno 😉 W sierpniu i we wrześniu organizujemy otwarte lekcje próbne dla nowych kursantów.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z lekcji pokazowej

TE-poziomy-2020-

EWALUACJA PROGRAMU

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku klasy. Dlatego ważne i celowe jest obserwowanie reakcji, zachowań i postępów dziecka oraz dzielenie się tymi spostrzeżeniami z lektorem.

Weryfikowanie postępów językowych dziecka bywa rzeczą niełatwą dla rodzica, ale i czasami dla lektora. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często zachowanie dziecka czy demonstrowanie nabytych umiejętności znacznie różni się na zajęciach i w domu.

Zdarza się, że w klasie uczeń euforycznie bierze udział w zajęciach, wszystko rozumie, śpiewa piosenki i gra w gry, natomiast w domu nie potrafi lub nie chce niczym się pochwalić. Czasami zdarza się odwrotnie: w domu dziecko jest aktywne, opowiada rodzicom bajki, gra z nimi w gry, śpiewa piosenki, a na lekcji jest ciche, bardziej nieśmiałe i prawie się nie odzywa. Dlatego zachęcamy do częstego kontaktu z lektorem, wzajemnej wymiany informacji i współpracy.

Informacje na temat podstawowych umiejętności i wiedzy, którą dziecko będzie nabywać w trakcie kursu zostały zawarte w „Poradniku dla rodziców”.

Minimum programowe jest takie samo dla wszystkich uczniów. Często jednak postępy dzieci są znacznie większe. Czy i kiedy tak się dzieje, zależy od wielu czynników: frekwencji, wieku dziecka, ilości lat nauki, osłuchania w domu, indywidualnych predyspozycji i charakteru.

Pod koniec każdego semestru lektor przygotowuje szczegółowy RAPORT O POSTĘPACH DZIECKA, w którym brane są pod uwagę:
• stopień opanowania słownictwa,
• stopień zgłębienia przerabianych tekstów,
• umiejętność reagowania na polecenia i odpowiadania na pytania,
• udział w grach i zabawach.

CO WYRÓŻNIA METODĘ TEDDY EDDIE?

 

 • łączymy PRAWDZIWĄ NAUKĘ Z DOSKONAŁĄ ZABAWĄ (traktujemy bardzo poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie przemęczamy i nie zanudzamy)
 • zasady LICENCYJNE stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli
 • CAŁOŚCIOWY program pozwalający na KONTYNUACJĘ nauki do 7 roku życia (na rynku prawie brak kursów na wyższych poziomach dla np. 6 czy 7-latków)
 • wyjątkowo BOGATY ZESTAW UCZNIA, pozwalający rodzicom na kontynuowanie zajęć z językiem W DOMU W PROSTY, NIEWYMAGAJĄCY SPOSÓB (np. włączenie nagrań czy aplikacji Playground)
 • bardzo ELASTYCZNY jeżeli chodzi O WIEK, POZIOM, UMIEJĘTNOŚCI I PREDYSPOZYCJE dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych)
 • postać EDDIEGO I SKARPETY jako motywy przewodnie
 • program NIE JEST NUDNY – dzieci naprawdę LUBIĄ ZAJĘCIA, postaci opowiadań i humor, który przemawia do właśnie tej specyficznej grupy wiekowej
 • nieporównywalne z żadnym innym programem BOGACTWO JĘZYKOWE – mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe (podobnie jak w języku ojczystym). Uwaga: nikt NIE ZMUSZA DZIECKA DO SZKOLNEJ FORMY UCZENIA SIĘ i odrabiania lekcji!
 • dzieci uczą się SŁOWNICTWA W KONTEKŚCIE ZDAŃ, TEKSTÓW I SYTUACJI, a nie jako serii pojedynczych słówek

Na co czekasz?

Zapisz się już dziś!

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody Teddy Eddie. Oficjalna strona metody EduBears