10 argumentów przewagi szkoły nad korepetycjami

Wydawać by się mogło, że wybór korepetytora domowego jest dla dziecka lepszym rozwiązaniem swoich językowych horyzontów.
W naszej ocenie niezupełnie tak jest.

Do TellMore trafia wielu rodziców zawiedzionych tą formą nauki.
✔️ Bo jednak ich dzieci nie uczyły się tak efektywnie z korepetytorem, jakby tego oczekiwali.
✔️ Bo dziecko szybko poczuło znużenie i ciężko mu było utrzymać skupienie i zaangażowanie.
✔️ Bo brakowało kontaktu z rówieśnikami.

I wcale nie okazało się to tak, korzystne finansowo…
Więcej o mankamentach językowych korepetycji nie napiszemy. Zamiast tego wypunktujemy zalety nauki angielskiego podczas zorganizowanego kursu językowego w naszej szkole.

 1. Rozwijamy kursantów.
  Korepetycje w głównej mierze polegają na nadrabianiu zaległości, aby zniwelować problemy ze złymi ocenami w szkole.
  Kurs językowy – oczywiście też może spełniać tę funkcję – jednak w głównej mierze jest nastawiony na rozwój. Naszym wspólnym celem jest sprawienie, że słuchacz stanie się coraz lepszy w komunikowaniu się po angielsku. I oczywiście, że wyprzedzi nawet podstawę programową.
 2. Monitorowanie postępów. W naszej szkole językowej, dzięki współpracy lektorów z metodykiem, monitorujemy postępy kursantów. Organizujemy egzaminy, robimy testy, badamy poziom zaawansowania kursanta. A w przypadku dzieci dodatkowo utrzymujemy stały kontakt z rodzicami. Co ważne, nasi lektorzy – pomimo tego, że to wykształceni ludzie, którzy mają szereg kompetencji do prowadzenia kursów, to również rozwijają swój warsztat pracy dzięki licznym szkoleniom i poprzez bieżący kontakt z metodykiem. I tutaj musimy zaznaczyć, że poświęcamy wiele uwagi, aby systematycznie się udoskonalać. Nad pracą korepetytora nikt nie czuwa i nikt jej nie kontroluje.
 3. Mobilizujemy kursantów. Dzieje się to częściowo naturalnie, dzięki uczestniczeniu w kameralnym, grupowym kursie, ponieważ żaden kursant nie chce odstawać od reszty grupy. Dodatkowo sami lektorzy mają swoje sprawdzone i skuteczne metody, aby dokładać swoje cegiełki motywacji do dalszego szlifowania języka.
 4. Stawiamy na dynamiczną komunikację. Nasi lektorzy wiedzą jak urozmaicać zajęcia, aby słuchacze byli zaangażowani w każdej minucie. Dodatkowo kursanci uczą się od siebie wzajemnie, a nie tylko od nauczyciela. Zajęcia prowokują również do ćwiczenia w naturalny sposób komunikacji między sobą.
 5. Rozwijamy mówienie po angielsku. W naszej szkole stawiamy na różnorodność w trenowaniu języka obcego. A podczas zajęć grupowych mamy możliwość pracy w różnych formach. W parach lub w grupie. Dzięki temu płynniej i ciekawiej rozwijamy komunikowanie się.
 6. Mamy plan rozwoju dla Twojego dziecka. Nasi kursanci są pod opieką metodyka. Mają dokładnie ustalony poziom zaawansowania, a także zaplanowaną ścieżkę rozwoju. To oznacza, że wiedzą, w jakim kierunku idą i mogą zdobywać kolejne poziomy.
 7. Bogate materiały. Zadbaliśmy o to, aby wyposażyć szkołę w różnorodne, wartościowe materiały wspierające lektorów w uczeniu, a kursantów w ciekawy sposób aktywizujący. Tablice interaktywne, tablety, materiały dydaktyczne, a nawet bogato wyposażona biblioteka – to elementy atrakcyjnie wspierające naszą wspólną pracę.
 8. Tworzymy atmosferę do zawierania fajnych przyjaźni. Tak naprawdę jest. Naturalnie uczniowie danych grup zaprzyjaźniają się, a dzięki temu łatwiej im jest odnaleźć się w nowych sytuacjach.
 9. Ułatwiamy rozwijanie kompetencji społecznych. To się dzieje na każdych lekcjach. Otwieramy słuchaczy, uczymy przełamywać ich bariery, a także oswajamy w komunikowaniu.
 10. Oferujemy dodatkowe atrakcje.

Nie ograniczamy się tylko do uczenia w ramach kursu. W ramach naszych działań organizujemy dodatkowe wydarzenia dla naszych słuchaczy. Dzień Misia, Dni Otwarte, Półkolonie Marzeń, Warsztaty zimowe… To tylko nieliczne przykłady tego, co dzieje się pod naszym “tellmorowym” dachem 🙂
Pewnie moglibyśmy znaleźć jeszcze więcej argumentów. Ale lepszą opcją jest zaproszenie Ciebie wraz ze swoją pociechą w nasze progi. Chętnie umówimy się z Tobą, aby oprowadzić Cię po szkole i zaplanować językowy rozwój dla Twojego dziecka.

Odbierz zaproszenie na bezpłatną lekcję pokazową