Teddy Eddie

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe.

JESTEŚMY JEDYNYM W REGIONIE AKREDYTOWANYM CENTRUM METODY TEDDY EDDIE

5.000 – to zasób słów, jakim posługuje się dorosły Amerykanin.
Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2.000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.

Co wyróżnia metodę Teddy Eddie ?

 

✔️łączymy PRAWDZIWĄ NAUKĘ Z DOSKONAŁĄ ZABAWĄ (traktujemy bardzo poważnie nauczanie dzieci, ale ich nie przemęczamy i nie zanudzamy)

✔️ zasady LICENCYJNE stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli

✔️ CAŁOŚCIOWY program pozwalający na KONTYNUACJĘ nauki do 7 roku życia (na rynku prawie brak kursów na wyższych poziomach dla np. 6 czy 7-latków)

✔️ bardzo bogaty PAKIET EDUKACYJNY , pozwalający rodzicom na kontynuowanie zajęć z językiem W DOMU, W PROSTY, NIEWYMAGAJĄCY SPOSÓB (np. włączenie nagrań czy aplikacji Playground) Pakiet jest gratis

✔️ bardzo ELASTYCZNY jeżeli chodzi O WIEK, POZIOM, UMIEJĘTNOŚCI I PREDYSPOZYCJE dzieci – nawet w mieszanych grupach każde dziecko wyciągnie maksymalnie dużo korzyści (od osłuchania się, poprzez uczenie się rozumienia i reagowania, do umiejętności komunikacyjnych)

Forma kursu

✔️ Kursy z wykorzystaniem metody Teddy Eddie odbywają się dwa razy w tygodniu po 25 minut (2-3 latki), 35 minut (4-5 latki) lub 45 minut (6-7 latki).

✔️Bardzo ważnym aspektem Programu jest KONTAKT LEKTORA Z RODZICAMI, którzy mogą liczyć na:

✔️ lekcje otwarte

✔️ maile z informacjami na temat realizowanego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu

✔️ regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci udzielane po zajęciach

✔️ pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr)

Poziomy Teddy Eddie

Ewaluacja programu

✓ Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku klasy. Dlatego ważne i celowe jest obserwowanie reakcji, zachowań i postępów dziecka oraz dzielenie się tymi spostrzeżeniami z lektorem.

✓ Weryfikowanie postępów językowych dziecka bywa rzeczą niełatwą dla rodzica, ale i czasami dla lektora. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często zachowanie dziecka czy demonstrowanie nabytych umiejętności znacznie różni się na zajęciach i w domu.

✓ Zdarza się, że w klasie uczeń euforycznie bierze udział w zajęciach, wszystko rozumie, śpiewa piosenki i gra w gry, natomiast w domu nie potrafi lub nie chce niczym się pochwalić. Czasami zdarza się odwrotnie: w domu dziecko jest aktywne, opowiada rodzicom bajki, gra z nimi w gry, śpiewa piosenki, a na lekcji jest ciche, bardziej nieśmiałe i prawie się nie odzywa. Dlatego zachęcamy do częstego kontaktu z lektorem, wzajemnej wymiany informacji i współpracy.

✓ Informacje na temat podstawowych umiejętności i wiedzy, którą dziecko będzie nabywać w trakcie kursu zostały zawarte w „Poradniku dla rodziców”.

✓ Minimum programowe jest takie samo dla wszystkich uczniów. Często jednak postępy dzieci są znacznie większe. Czy i kiedy tak się dzieje, zależy od wielu czynników: frekwencji, wieku dziecka, ilości lat nauki, osłuchania w domu, indywidualnych predyspozycji i charakteru.

✓ Pod koniec każdego semestru lektor przygotowuje szczegółowy RAPORT O POSTĘPACH DZIECKA, w którym brane są pod uwagę:

  • stopień opanowania słownictwa,
  • stopień zgłębienia omawianych tekstów,
  • umiejętność reagowania na polecenia i odpowiadania na pytania,
  • udział w grach i zabawach.

Pakiet Edukacyjny

Każdy uczeń otrzymuje bogaty zestaw materiałów do użycia na lekcjach i w domu. Przy kursach rocznych zestaw jest GRATIS. W jego skład wchodzi:

✔️ podręcznik z ćwiczeniami,

✔️ poradnik dla rodziców,

✔️ „SECRET BOOKLET” – MINI-KSIĄŻECZKA Z OBRAZKAMI*,

✔️ TECZKA Z RĄCZKĄ,

✔️ dostęp do materiałów deDOMO

Wszyscy kursanci w cenie kursu otrzymują dostęp do platformy internetowej placzabaw.teddyeddie.pl

Jak uczymy?

Czego dziecko nauczy się po kursie Teddy Eddie?

✓ Mówienia pełnymi zdaniami w języku angielskim
✓ Słownictwa stosowanego w kontekście zdań, tekstów i sytuacji, a nie jako serii pojedynczych słówek
✓ Pozytywnego nastawienia do nauki języka obcego i poczucia sukcesu
✓ Będzie gotowe do kontynuowania nauki języka angielskiego na zaawansowanym programie Savvy Ed

Jaka jest ścieżka rozwoju językowego Twojego dziecka w naszej szkole?

 

Po kursie Teddy Eddie dzieci przechodzą na 3-letni bardzo ambitny kurs kontynuacyjny Savvy Ed w trakcie którego zdają egzaminy Cambridge Englisch (patrz zakładka Savvy Ed). Po ukończeniu etapu Savvy Ed III proponujemy młodzieży rozpoczęcie kursu kontynuacyjnego Edward’s League, którą zakończymy w 7/8 klasie na poziomie B1+/B2.

Galeria

Lekcje pokazowe

TEDDY EDDIE zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2-7 lat wraz z rodzicami na bezpłatne lekcje pokazowe – będzie wesoło, kolorowo i z humorem, no i oczywiście po angielsku!
Zapisy do grup Teddy Eddie trwają CAŁY ROK!
W trakcie roku szkolnego po prostu przyjdź zobaczyć lekcję. Twoje dziecko może wziąć udział w niej bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań.
Jeśli lekcja się spodoba i będzie miejsce w grupie, można zapisać dziecko na kurs. A spodoba się na pewno 😉 W czerwcu, sierpniu i we wrześniu organizujemy otwarte lekcje próbne dla nowych kursantów. Zapraszamy!

Kursy Teddy Eddie uczą dzieci przede wszystkim KOMUNIKACJI oraz w pierwszej klasie SP czytania globalnego. Celem tych kursów jest przygotowanie dzieci do bardzo ambitnego kolejnego etapu przygody z misiami – od drugiej klasy SP dzieci rozpoczynają kurs Savvy Ed (8-10 lat) w trakcie którego zdają swoje pierwsze międzynarodowe Egzaminy Cambridge English.

Oficjalna strona właściciela metody Teddy Eddie i/lub Savvy Ed i/lub Edward’s League: www.edubears.pl